بهترین زمان سفر به ابیانه کی هست؟

روستای ابیانه در استان اصفهان یکی از قدیمی ترین روستاهای ایران است که قدمت 4500 ساله دارد. این روستا را می توان از بهترین جاهای دیدنی اصفهان دانست که بازدید از آن خالی از لطف نیست. اما اطلاع از بهترین زمان سفر به ابیانه می تواند به شما کمک کند تا سفر بهتری را تجربه کنید. در ادامه قصد داریم با بررسی آب و هوا و جاهای دیدنی مختلف ابیانه، بهترین زمان برای سفر به این روستا را برای شما شرح دهیم.

بهترین زمان برای سفر به ابیانه

روستای ابیانه به عنوان یکی از روستاهای 4 فصل در کشور شناخته می شود و سفر به آن در هر زمان دارای مزایای مختلفی است. در ادامه به بررسی آب و هوای روستای ابیانه در هر 4 فصل سال می پردازیم تا بهترین زمان برای سفر به این منطقه‌ی زیبا را تعیین کنیم.

بهترین زمان سفر به ابیانه کی هست؟
بهترین زمان سفر به ابیانه کی هست؟

سفر به ابیانه در فصل بهار

فصل بهار را می توان بهترین زمان برای سفر به ابیانه دانست. آب و هوای معتدل و نسیم خنکی که در فصل بهار می وزد باعث شده است تعداد افراد زیادی این فصل را برای سفر به ابیانه انتخاب کنند. در عید نوروز می توانید با تور یک روزه ابیانه از اصفهان، بازدید شگفت انگیزی را داشته باشید. البته در این ایام شاید به علت مسافرت های نوروزی با شلوغی زیادی مواجه شوید و در مسیر رسیدن به روستا، ترافیک شدیدی را تحمل کنید. 

اما شما با سفر یک روزه به ابیانه در اردیبهشت ماه می توانید از جشنواره گلاب گیری بازدید کنید. این جشنواره که شاید بیشتر آن را منتسب به کاشان بدانید، در روستای ابیانه هم برگزار می شود و عطر گلاب را در فضای بهشتی روستا پخش می کند. 
سفر به ابیانه در فصل بهار
سفر به ابیانه در فصل بهار

سفر به ابیانه در فصل تابستان

اگر به دنبال ارزانترین تور ابیانه از تهران هستید باید فصل تابستان را برای سفر انتخاب کنید. این مسئله در مورد تور ابیانه از کرج و دیگر شهرها صدق می کند و به شهر مبدا مربوط نمی شود، بلکه به علت گرمای هوا، مردم کمتری اقدام به سفر می کنند و همین کاهش درخواست سفر به ابیانه، باعث کاهش قیمت ها می شود. 

البته تابستان های ابیانه هم گرمای شدیدی ندارند و می توان آب و هوای این فصل را مطلوب دانست. به خصوص که هوا در این منطقه شرجی نیست و به علت کویری بودن این منطقه، شب های نسبتا خنک و با دمای پایینی را احساس خواهید کرد.
سفر به ابیانه در فصل تابستان
سفر به ابیانه در فصل تابستان

سفر به ابیانه در فصل پاییز

اگر قصد سفر به ابیانه در پاییز را دارید، رزرو تور دو روزه ابیانه را به شما پیشنهاد می دهیم تا از آب و هوای خنک این منطقه لذت ببرید. البته در ماه های اول پاییز آب و هوا بسیار معتدل و عالی است، اما پس از گذشت چند روز و با رسیدن به ماه های آبان و آذر، کم کم دمای هوا هم کاهش پیدا می کند. 

طبیعت بکر ابیانه در این فصل رنگ زرد و نارنجی را به خود می گیرد که منظره ای دیدنی را پیش روی شما قرار می دهد. در این فصل هم قیمت اقامتگاه ابیانه و تورهای گردشگری نسبتا مناسب است و گردشگران کمتری در این فصل اقدام به سفر می کنند. 
سفر به ابیانه در فصل پاییز
سفر به ابیانه در فصل پاییز

سفر به ابیانه در فصل زمستان

شاید از نظر آب و هوا زمستان را نباید بهترین زمان سفر به ابیانه حساب کنیم، اما تماشای خانه های زیبای ابیانه در حال پوشیده از برف، خالی از لطف نیست. رنگ خانه های خشتی این روستا قرمز است و با بارش برف ترکیب رنگ جذابی ایجاد می شود که حتما باید مشاهده کنید. نگران هتل ابیانه هم نباشید چون در این روستا هتل سه ستاره ای قرار دارد که سفر به ابیانه در زمستان را آسان تر کرده است و شما با خیال راحت و بدون نگرانی از سرما به این منطقه سفر کنید.

سفر به ابیانه در فصل زمستان
سفر به ابیانه در فصل زمستان

کلام آخر

با توجه به موقعیت جغرافیایی روستای ابیانه که ارتفاع آن حدود 2200 متر از سطح دریا است، شما با آب و هوای سرد و معتدل در این منطقه روبرو خواهید بود. به همین دلیل هم بهترین زمان سفر به ابیانه را می توان تمام فصل های سال دانست. شما در فصول مختلف می توانید از جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی دیدن کنید. اما همانطور که در مقاله هم اشاره داشتیم اگر قصد بازدید از جشنواره گلاب گیری ابیانه را دارید، باید در اردیبهشت ماه و فصل بهار به این روستای زیبا سفر کنید. در این مقاله جنبه های مختلفی را برای انتخاب سفر به ابیانه بررسی کردیم که بهتر است قبل از سفر آنها را مطالعه کنید.

سوالات متداول

نزدیک به 330 کیلومتر که باید حدود 4 ساعت رانندگی کنید.

در اردیبهشت ماه می توانید از جشنواره گلاب گیری ابیانه بازدید نمایید.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.