بهترین زمان سفر به سوئیس | فصل سفر به سوئیس

بهترین زمان سفر به سوئیس را انتخاب کنید و مسافرت فوق العاده ای را در مهد پنیرهای مختلف جهان تجربه کنید. قطعا هنگامی که نام سوئیس را می شنوید به یاد رفاه و آسایش و امکانات رفاهی می افتید. کشور سوئیس فقط 9 میلیون جمعیت دارد و یکی از کشورهای ثروتمند در جهان به شمار می رود. برخلاف تصور و شنیده های شما پایتخت سوئیس، نه زوریخ است و نه ژنو، بلکه شهر برن پایتخت سوئیس می باشد. اما تمام این شهرها از مهمترین شهرهای سوئیس هستند که با طبیعت فوق العاده و امکانات رفاهی ایده آل به قطب گردشگری اروپا تبدیل شده اند.

بازدید از طبیعت بکر سوئیس مطمئنا تا سال ها در خاطر شما خواهد ماند، فقط کافیست در زمان مناسبی اقدام به سفر کنید و شناخت کافی نسبت به این کشور زیبا داشته باشید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم راهنمای سفر شما باشیم و بهترین فصل سفر به سوئیس را بیان کنیم.

بهترین فصل برای سفر به سوئیس 

در این مقاله قصد داریم برای بررسی زمان سفر به سوئیس، فصل های مختلف سال را بررسی کنیم و ویژگی هر فصل در سوئیس را بیان کنیم. به این شکل شما می توانید با آشنایی کامل نسبت به فصل های مختلف سوئیس به این کشور سفر کنید.

بهترین فصل برای سفر به سوئیس
بهترین فصل برای سفر به سوئیس

 سفر به سوئیس در بهار

یکی از بهترین زمان ها برای سفر به سوئیس و به خصوص مسافرت به زوریخ، فصل بهار است. به طور کلی سوئیس یک کشور سرسبز و زیبا همانند شمال ایران است که می توانید در جنگل ها و فضای طبیعت بکر آن لذت ببرید. البته اوایل فصل بهار هوا کم کم رو به گرمی خواهد رفت، اما گرمای آن آنقدر نیست که شما را آزار دهد. به همین دلیل اگر به دنبال تور سوئیس در نوروز هستید، خیالتان از بابت آب و هوا راحت خواهد بود. 

بهترین جاهای دیدنی زوریخ، سوئیس، برن و … را می توانید در بهار مشاهده کنید و از سرسبزی این سرزمین زیبا لذت ببرید. یکی از شهرت های دیگر سوئیس، پنیرهای آن است که مانند دیگر فصل ها، در بهار هم در دسترس خواهد بود و می توانید سوغات سوئیس را خریداری کنید.
سفر به سوئیس در بهار
سفر به سوئیس در بهار

مسافرت به سوئیس در فصل تابستان

سفر در فصل تابستان همیشه با دغدغه های مختلفی همراه بوده است. اگر مکان و زمان مناسبی را برای مسافرت خود انتخاب نکنید مطمئنا با گرمای شدید هوا دست و پنجه نرم خواهید کرد. اما سفر به به سوئیس در فصل تابستان از مزایا و معایب مختلفی برخوردار است. در واقع اگر می خواهید از سفر به مناطق کوهستانی مانند کوه های آلپ بازدید کنید و یا به دریاچه‌ی زوریخ بروید، بهتر است تابستان را برای سفر انتخاب کنید. از دیگر مزایای سفر در فصل تابستان به سوئیس می توان موارد زیر را نام برد:

  • دمای هوای مطلوب با دمای 25 درجه
  • برگزاری جشنواره های مختلف 
  • دوچرخه سواری و قایق سواری در دریاچه زوریخ
سفر به سوئیس در تابستان
سفر به سوئیس در تابستان

مسافرتی جذاب به سوئیس در فصل پاییز

به فصل پاییز که می رسید دیگر از ازدحام مسافران و گردشگران نسبت به تابستان کمتر شده است و شما راحت تر می توانید به امکانات رفاهی و تفریحی دسترسی داشته باشید. آب و هوای سوئیس در پاییز سردتر می شود و دمای هوا به 8 الی 15 درجه سانتی گراد می رسد. البته اگر تحمل سرمای پاییزی را دارید، این فصل هم می تواند یکی از بهترین زمان ها برای سفر به سوئیس و شهرهای جذاب آن می باشد. 

طبیعت بکر کشور سوئیس در این فصل زرد و نارنجی شده و فضای فوق العاده ای را پیش چشم شما قرار می دهد. بازدید از آبشار راین و قایق سواری کایاک در این فضا می تواند به جذابیت سفر شما کمک زیادی کند. در این فصل شاید از شنا در دریاچه ها محروم شوید، اما از مزایای دیگری مانند شرکت در جشنواره‌ی میوه ای و برداشت انگور، جشنواره آتش بازی در کنار ساحل نوشاتو، خلوت بودن شهرها و … بهره مند می شوید. 

مسافرت به سوئیس در پاییز
مسافرت به سوئیس در پاییز

سفر زمستانی به سوئیس

مسافرت در زمستان همیشه نیاز به سنجیدن شرایط دارد و نمی توان بدون کسب اطلاعات سفر کرد. اگر به دنبال ارزانترین زمان سفر به سوئیس هستید باید فصل زمستان را انتخاب کنید. این فصل شاید سرمای شدید تری را برای شما به همراه داشته باشد، اما می توانید در انواع و اقسام جشنواره های زمستانی شرکت کنید و از اسکی در کوهستان های برفی سوئیس لذت ببرید. 

علاوه بر این امکانات و مزایا، شما در خلوت ترین زمان برای سفر به سوئیس به این کشور سفر کرده اید و به همین دلیل راحت تر به هتل های گرانقیمت این کشور دسترسی خواهید داشت. اکثر مراکز تجاری و تورهای سوئیس در این فصل تخفیف های باورنکردنی ارائه می دهند که می تواند شما را برای سفر به سوئیس وسوسه کند.

سفر زمستانی به سوئیس
سفر زمستانی به سوئیس

کلام آخر

انتخاب درست فصل سفر به سوئیس بستگی به سلیقه و مقدار هزینه‌ی مدنظر شما دارد. به همین دلیل در این مقاله با معرفی بهترین زمان سفر به سوئیس به شما کمک کردیم تا ارزانترین تور سوئیس را در فصل زمستان پیدا کنید و هزینه سفر به سوئیس را کاهش دهید. همچنین در فصل تابستان که اوج مسافرت گردشگران به سوئیس است می توانید از طبیعت بکر و منظره های خیره کننده در زوریخ، ژنو، برن و دیگر شهرهای سوئیس لذت ببرید.

سوالات متداول

تابستان و بهار از آب و هوای فوق العاده ای برخوردار می باشد و شلوغ ترین زمان سفر به سوئیس محسوب می شود.

در فصل تابستان اکثر روزها، دمای هوا روی 25 درجه سانتی گراد می باشد.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.