تور فرانسه | بهترین تورهای فرانسه با ویزا + هزینه ها

تور فرانسه یکی از محبوب ترین تورهای خارجی محسوب می شود. مطمئنا تماشای برج ایفل، خرید در کشور مد و لباس، قدم زدن در خیابان های شانزه لیزه، بازدید از موزه لوور و تابلوی مونالیزا و … می تواند هر کسی را برای سفر به فرانسه وسوسه کند. هزینه سفر به فرانسه با تور نسبت به هزینه سفر به فرانسه بدون تور پایین تر است و همین امر سبب شده است که افراد بیشتری به خرید تور فرانسه روی آورند.

البته علاوه بر هزینه ها، داشتن راهنمای محلی و تورلیدر در اولین سفر به فرانسه می تواند تاثیر زیادی در کیفیت مسافرت شما داشته باشد. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم بهترین تورهای فرانسه با ویزا و هزینه های آنها را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بهترین تور را از همیار تریپ خریداری کنید.

دریافت ویزای فرانسه

اخذ ویزای فرانسه نیازی به مصاحبه ندارد و فقط کافیست پس از تعیین وقت در سفارت فرانسه، با مراجعه به دفتر کارگزاری VFS GLOBAL، مدارک خود را تحویل داده و مراحل انگشت نگاری را به پایان برسانید. همچنین برای اخذ ویزای توریستی فرانسه، یک تا سه ماه قبل از مسافرت باید اقدام کنید. پاسخ به درخواست ویزای توریستی فرانسه نزدیک به 21 روز زمان خواهد برد.

اخذ ویزای توریستی فرانسه
اخذ ویزای توریستی فرانسه

بهترین زمان سفر به فرانسه

فصل های بهار و پاییز به عنوان بهترین زمان سفر به پاریس و فرانسه شناخته می شوند. آب و هوای فصل های بهار و پاییز معتدل است و بارندگی کمتری وجود دارد. البته با توجه به تعطیلات عید نوروز می توانید سفر به فرانسه را به فصل بهار موکول کنید. اما باید توجه داشته باشید که فصل بهار به عنوان شلوغ ترین فصل برای سفر به فرانسه شناخته می شود و به همین ترتیب قیمت تور فرانسه با افزایش همراه خواهد بود.

ارزانترین زمان سفر به فرانسه
ارزانترین زمان سفر به فرانسه

اما در فصل پاییز جمعیت کمتری از توریست ها در فرانسه هستند و امکان رزرو هتل برای شما آسان تر خواهد بود. ارزانترین تور فرانسه را در هفته های آخر ماه آگوست که از خلوت ترین اوقات فرانسه محسوب می شود می توانید خریداری کنید. البته برای خرید ارزانترین تور فرانسه باید سعی کنید به دنبال تورهای لحظه آخری باشید که قیمت پایین تری دارند.

بهترین زمان سفر به فرانسه
بهترین زمان سفر به فرانسه

ضمانت نامه برای تور فرانسه

آژانس های مسافربری برای ضمانت برگشت مسافرین پس از تاریخ اتمام تور، از آنها ضمانت نامه دریافت می کنند. مبلغ ضمانت نامه برای تورهای فرانسه می تواند از طرف هر آژانس متفاوت باشد و در سال های مختلف این مبلغ افزایش پیدا خواهد کرد.

در حال حاضر مبلغ رضایت نامه برای افراد مجردی که قصد خرید تور فرانسه را دارند، 400 میلیون تومان و برای افراد متاهل نزدیک به 1 میلیارد تومان است. شما می توانید از ضمانت نامه های بانکی، سفته، چک رمزدار و از این دست ضمانتنامه ها را برای تور فرانسه تهیه کنید. توجه داشته باشید که تاریخ پرداخت ضمانت نامه باید تا 2 روز پس از پایان تور باشد.

ضمانت نامه برای تور فرانسه
ضمانت نامه برای تور فرانسه

خدمات تور فرانسه

آژانس های مسافربری مختلف دارای خدمات متفاوتی هستند. با توجه به خدمات تور، قیمت تورهای فرانسه نیز متغیر هستند، اما به طور کلی می توان موارد زیر را خدمات اصلی تور فرانسه دانست که از طرف بیشتر آژانس های توریستی ارائه می شوند:

 • ترانسفر فرودگاهی
 • دریافت ویزای فرانسه
 • رزرو هتل با توجه به درخواست مسافر
 • بلیط رفت و برگشت
 • گشت شهری
 • تور لیدر فارسی زبان
 • راهنمای محلی
 • پرداخت عوارض خروج از کشور
 • بیمه‌ی مسافرتی تا سقف 30 هزار یورو
خدمات تور فرانسه
خدمات تور فرانسه

کیفیت هتل‌های فرانسه

اگر سایت های رتبه بندی بهترین هتل های دنیا را چک کنید متوجه می شوید که تعداد زیادی از هتل های فرانسه در این لیست ها قرار دارند. اما خب با اقامت در این هتل ها هزینه سفر شما به شدت افزایش پیدا می کند. معمولا برای تورهای فرانسه هتل های 3، 4 و 5 ستاره در نظر گرفته می شود که طبق بودجه خود می توانید هر کدام از هتل ها را انتخاب کنید. اما ارزانترین هتل ها هم خدمات خوبی به شما ارائه خواهند داد و از امکانات مناسبی مانند وای فای رایگان، صبحانه، روم سرویس و … برخوردار هستند.

کیفیت هتل های فرانسه
کیفیت هتل های فرانسه

قیمت تور فرانسه

هزینه های تور فرانسه به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان نرخ ثابتی را برای آن معرفی کرد. به طور کلی با توجه به تعیین نرخ تورهای خارجی نسبت به نرخ ارز، نمی توان مبلغ آن را به تومان اعلام کرد و فقط هزینه بلیط هواپیما است که ریالی پرداخت خواهد شد. اما هزینه تورهای خارجی از جمله تور فرانسه، به یورو باید پرداخت شود. 

مبلغی که به یورو می پردازید برای خدماتی مانند دریافت ویزای فرانسه، رزرو هتل، گشت شهری، بیمه مسافرتی است و مبلغ ریالی بابت بلیط رفت و برگشت به فرانسه است. به طور کلی قیمت تورهای کشورهای اروپایی نسبتا بالاست و رزرو آنها کار آسانی نیست. اما اگر بتوانید در زمان درست به دنبال بلیط تورهای لحظه آخری فرانسه باشید می توانید نسبتا قیمت پایین تری را پیدا کنید. قیمت تور فرانسه تابستان و زمستان، نسبت به تورهای پاییزی و بهاری قیمت پایین تری دارد. 

قیمت تور فرانسه
قیمت تور فرانسه

در جدول زیر می توانید قیمت تورهای تک مقصدی و تورهای ترکیبی فرانسه را مشاهده کنید. با مقایسه این قیمت ها می توانید ارزانترین تور فرانسه و یا گرانترین تور را برای سفر خود انتخاب کنید.

قیمت تورهای تک مقصدی فرانسه

تور های تک مقصدیمدت اقامتقیمت
پاریس فرانسه5 شباز 1750 یورو + بلیط پرواز
لوزان پاریس7 شباز 1920 یورو + بلیط پرواز
پاریس در تابستان5 شباز 1750 یورو + بلیط پرواز
فرانسه در تابستان4 شباز 1690 یورو + بلیط پرواز
پاریس تابستان4 شباز 750 یورو + بلیط پرواز
فرانسه5 شباز 1700 یورو + بلیط پرواز
فرانسه8 شباز 1490 یورو + بلیط پرواز

قیمت تورهای تک مقصدی فرانسه
قیمت تورهای تک مقصدی فرانسه

قیمت تورهای ترکیبی فرانسه

تور های ترکیبیمدت اقامتقیمت
فرانسه و اسپانیا8 روزاز 2690 یورو + بلیط پرواز
فرانسه، بلژیک و آلمان9 روزاز 2790 یورو + بلیط پرواز
فرانسه، ایتالیا، اسپانیا12 روزاز 3390 یورو + بلیط پرواز
بارسلون و پاریس8 روزاز 1890 یورو + بلیط پرواز
بارسلون، رم و پاریس11 روزاز 2400 یورو + بلیط پرواز
ترکیبی اروپا (دوحه، پراگ، برلین، پاریس، آمستردام، بارسلون، رم، دوحه)21 روزاز 5800 یورو + بلیط پرواز
فرانسه، اسپانیا و ایتالیا11 روزاز 2890 یورو + بلیط پرواز
ترکیبی اروپا (دوحه، بارسلون، کلن، آمستردام، پاریس، دوحه)11 روزاز 2990 یورو + بلیط پرواز
پاریس، آمستردام7 روزاز 1990 یورو + بلیط پرواز
اسپانیا، ایتالیا و فرانسه14 روزاز 2890 یورو + بلیط پرواز
فرانسه و آلمان8 روزاز 1740 یورو + بلیط پرواز

قیمت تورهای ترکیبی فرانسه
قیمت تورهای ترکیبی فرانسه

هزینه‌ی روزانه در فرانسه

شما با خرید تور فرانسه، فقط هزینه های ویزا، بلیط رفت و برگشت ایران تا فرانسه، ترانسفر فرودگاهی و رزرو هتل را می پردازید، اما برای زندگی موقت در فرانسه باید هزینه های دیگری مانند حمل و نقل، تفریحات و خورد و خوراک را نیز محاسبه کنید. 

هزینه‌ی روزانه در فرانسه بستگی به شهری که می‌خواهید بازدید کنید دارد. اما شما برای بازدید جاذبه‌های طبیعی، غذا، حمل و نقل در پاریس و اقامت باید روزانه مبلغی بین 50 تا 100 یورو هزینه کنید. در ادامه با هزینه های مختلف زندگی در فرانسه بیشتر آشنا می شوید.

هزینه روزانه در فرانسه
هزینه روزانه در فرانسه

هزینه حمل و نقل در فرانسه

 • بلیط مترو 1.9 یورو (قیمت بسته 10 تایی بلیط 14.9 یورو و به صرفه تر است)
 • کارت پاریس ویزیت که برای سفر نامحدود با اتوبوس، قطار، تراموا، مترو و قطارهای حومه طراحی شده است، برای بزرگسالان 12 یورو و برای خردسالان 6 یورو است (برای 1 روز)
 • کرایه تاکسی از 5 تا 20 یورو
 • بلیط یک روزه قایق برای بزرگسالان 17 و برای کودکان 8 یورو
 • بنزین لیتری 2 یورو
هزینه حمل و نقل در فرانسه
هزینه حمل و نقل در فرانسه

هزینه غذا و نوشیدنی در فرانسه

 • شام و ناهار در رستوران ارزان قیمت؛ 15 یورو برای هر نفر
 • شام و ناهار در رستوران خوب و باکیفیت؛ 30 یورو برای هر نفر
 • انواع قهوه؛ از 3 تا 4 یورو
 • نوشیدنی الکلی؛ از 6 تا 8 یورو
 • 1 بسته سیگار، 10.5 یورو
 • استیک 1 کیلوگرمی؛ 20.30 یورو
 • 1 کیلو برنج؛ 2.5 یورو
 • نان 500 گرمی؛ 2.10 یورو
 • تخم مرغ 12 عددی؛ 3.80 یورو
 • 1 کیلو سیب زمینی؛ 2.10 یورو
 • 1 کیلو پیاز؛ 1.95 یورو
هزینه خورد و خوراک در فرانسه
هزینه خورد و خوراک در فرانسه

هزینه تفریحات در فرانسه

 • ورودی موزه لوور از 20 تا 100 دلار (با توجه به زمان و انتخاب تورلیدر متغیر است)
 • ورودی کاخ ورسای از 60 تا 300 دلار
 • ورودی برج ایفل از 50 تا 150 دلار
 • ورودی دیزنی لند پاریس از 60 تا 150 دلار
 • قیمت تور نرماندی؛ از 70 تا 150 دلار
هزینه تفریحات در فرانسه
هزینه تفریحات در فرانسه

انواع تورهای فرانسه

همانطور که در لیست قیمت تورهای فرانسه مشاهده کردید، شما می توانید از بین دو نوع تور ترکیبی و تک مقصدی به فرانسه، یک مورد را خریداری کنید. با خرید تورهای ترکیبی معمولا به کشورهای نزدیک به فرانسه مانند هلند، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، بلژیک و سوئیس نیز سفر خواهید کرد. اما تورهای تک مقصدی مدت زمان کوتاه تری برای اقامت دارند و فقط شهرهای مهم فرانسه به خصوص پاریس را خواهید دید.

در تورهای ترکیبی حمل و نقل و جابجایی بین کشورها به وسیله هواپیما است، که این موضوع علاوه بر عدم خستگی شما، سرعت بالاتری را برای شما فراهم می کند. در تورهای ترکیبی اروپا می توانید از شهرهای معروف دنیا مانند بارسلون، پاریس، رم، آمستردام، کلن، بروکسل، زوریخ و … بازدید نمایید. به طور معمول در هر مقصد به مدت 2 الی 3 روز اقامت خواهید داشت و مهمترین جاذبه های گردشگری آن شهر را بازدید خواهید کرد.

انواع تورهای فرانسه
انواع تورهای فرانسه

مدارک لازم برای تور فرانسه

مردم ایران برای سفر به فرانسه نیاز به ویزا دارند و فقط پاسپورت کفایت نمی کند. اگر قصد سفر به فرانسه بدون تور را دارید، باید تمام مدارک لازم برای سفر را خودتان تهیه کنید، اما اگر به دنبال خرید تور فرانسه هستید، تا حد امکان مراحل اداری دریافت مدارک به عهده‌ی تور است. البته وظیفه تهیه کردن مدارک مانند ویزای شینگن فرانسه به عهده‌ی خود مسافر است و پرسنل آژانس در پیگیری ها به شما کمک خواهند کرد.

از جمله مدارکی که باید برای تور فرانسه تهیه کنید، می توان موارد زیر را نام برد:

 • ویزای شینگن
 • عکس ۳.۵ در ۴.۵ با زمینه سفید
 • پرینت حساب بانکی (با مانده حساب حدود 200 میلیون تومانی)
 • رزرو بلیط هواپیما
 • رزرو هتل
نکته: برای شرکت در تور فرانسه، نیازی به ترجمه مدارک نیست.
مدارک لازم برای تور فرانسه
مدارک لازم برای تور فرانسه

تور فرانسه با چه پروازی انجام می شود؟

پروازهای قطر، امارات و ترکیش، پرواز های تور فرانسه را بر عهده دارند. اگر به دنبال بهترین پرواز با امکانات رفاهی فوق العاده هستید، قطعا باید به سراغ پرواز ترکیش بروید، اما اگر می خواهید در هزینه های صرفه جویی کنید، باید از بین پروازهای قطر و امارات یکی را انتخاب کنید.

ایرلاین های تور فرانسه
ایرلاین های تور فرانسه

گردش در فرانسه

اگر تور فرانسه 5 روزه را خریداری کنید، شما فقط می توانید از جاذبه های گردشگری فرانسه بهره مند شوید. اما با انتخاب تور فرانسه و ایتالیا، یا تورهای ترکیبی دیگر جاذبه های بیشتری پیش روی شما قرار خواهد داشت. البته جاذبه های فرانسه هم آنقدر زیاد هستند که در طول 5 روز بیکار نخواهید ماند و می توانید حسابی به گردش در فرانسه بپردازید. از جمله بهترین جاهای دیدنی پاریس که در تور فرانسه گنجانده شده اند می توان موارد زیر را نام برد:

 • برج ایفل
 • شانزه‌لیزه
 • موزه لوور
 • کاخ ورسای
 • دیزنی لند 
جاذبه های گردشگری در تور فرانسه
جاذبه های گردشگری در تور فرانسه

از کجا تور فرانسه بخریم؟

برای خرید تور فرانسه می توانید از وب سایت همیار تریپ اقدام کنید. اگر با مطالعه این مقاله باز هم اطلاعات مبهمی در ذهن شما در مورد این تور وجود دارد، می توانید با تیم پشتیبانی همیار تریپ تماس برقرار کنید و اطلاعات بیشتری را در مورد تور فرانسه کسب کنید.

کلام آخر

همیار تریپ یک مرجع عالی برای خرید تور فرانسه محسوب می شود. ما در این مقاله سعی کردیم انواع و اقسام خدمات تور فرانسه، هزینه های سفر به فرانسه و … را عنوان کنیم. قطعا سفر به فرانسه می تواند یک مسافرت فراموش نشدنی باشد مه تا سال های سال در خاطرات شما حفظ شود. 

سوالات متداول

با خرید تورهای لحظه آخری فرانسه و یا سفر به فرانسه در فصل تابستان و زمستان می توانید تا حدی هزینه ها را کاهش دهید. اما ارزانترین تور فرانسه در حال حاضر علاوه بر قیمت بلیط هواپیما، نزدیک به 1500 یورو قیمت دارد.

فصل های بهار و پاییز به عنوان بهترین زمان برای سفر به فرانسه شناخته می شوند.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.