تور یک روزه کویر [لیست کامل تورهای کویرگردی ایران]

تور یک روزه کویر می تواند تجربه ای متفاوت برای شما باشد. اگر فقط به مدت یک روز برای مسافرت زمان دارید، بهترین گزینه برای شما ثبت نام در تورهای کویرگردی است. کشور ایران از انواع و اقسام جاذبه های گردشگری برخوردار است. از جاذبه های تاریخی گرفته تا دشت ها و جنگل های سرسبز و کویرهای بی نظیر، همگی در کشور عزیزمان قرار گرفته اند. در سال های اخیر تورهای کویر طرفداران زیادی بدست آورده اند و مسافرت های مردم دیگر فقط به شمال کشور و جنگل ها نیست. از کویر مرنجاب تا کویر مصر می توانند گزینه های مناسبی برای کویر گردی محسوب شوند. در این مقاله توضیحات مفصل و کاملی را در مورد تور یک روزه کویر بیان خواهیم کرد.

لیست کامل تورهای کویرگردی ایران

همانطور که گفتیم ایران شامل جاذبه های مختلفی است و در این جاذبه ها تنوع زیادی وجود دارد. این مورد در رابطه با کویرها نیز صدق می کند و شما با انواع کویر ها در ایران روبرو هستید. در ادامه با بهترین تورهای کویر در ایران آشنا خواهید شد تا بتوانید بهترین مقصد را برای سفر یک روزه یا چند روزه‌ی خود انتخاب نمایید.

تورهای کویر گردی ایران
تورهای کویر گردی ایران

تور کویر مصر

یکی از معروف ترین و زیباترین کویرهای ایران در استان اصفهان قرار گرفته است که کویر مصر نام دارد. کویر مصر کجاست؟ این کویر در استان اصفهان قرار دارد و با توجه به فاصله‌ی کمی که نسبت به پایتخت و استان البرز دارد، به یکی از محبوب ترین کویرهای مردم تهران تبدیل شده است. این کویر در 45 کیلومتری شهرستان جندق قرار گرفته است و فاقد هرگونه پوشش گیاهی می باشد. یکی از معایب این کویر مسیر دسترسی به آن است که تقریبا جاده ای ناهموار و خاکی دارد، پس بهتر است با احتیاط در این جاده رانندگی کنید. 

با توجه به فاصله‌ی کمی که کویر مصر با اصفهان دارد، تور یک روزه کویر مصر از اصفهان به این منطقه انجام می شود. البته که از تهران، کرج، قم و دیگر شهرهای نزدیک به کویر مصر می توانید در تورهای یک روزه کویر مصر شرکت داشته باشید. البته بهتر است با اطلاع در مورد بهترین زمان سفر به کویر مصر این سفر را انجام دهید و در زمانی مناسب که گرفتار گرما نشوید، برای این مسافرت برنامه ریزی کنید.

تور کویر مصر اصفهان
تور کویر مصر اصفهان

تور کویر کاراکال 

کویر کاراکال که در استان یزد و نزدیک به شهرستان بافق قرار گرفته است یکی دیگر از کویرهای جذاب کشور محسوب می شود. نام این کویر از روی یک گونه از گربه سانان الگو برداری شده است. کویر کاراکال زیست بوم این موجود بوده است، اما در حال حاضر این گربه سان در حال انقراض است و به ندرت می توانید آن را مشاهده کنید. 

تورهای کویر کاراکال معمولا به مدت دو روز و نیم برگزار می شود و با توجه به امکانات اقامتی مناسبی که در اطراف آن قرار گرفته است یکی از تورهای پرطرفدار در کشور محسوب می شود. البته مسافت این کویر نسبت به تهران و استان های شمالی نسبتا زیاد است، اما برای شهرهای مرکزی و غرب کشور یکی از بهترین تورهای کویرگردی به شمار می رود. بهترین زمان سفر به تور کویر کاراکال، فصل بهار و پاییز است که روزهای نسبتا خنک و شب های معتدلی دارد. تفریح در کویر و آرامش شب های این کویر می تواند لذت بخش ترین اوقات سفر شما را ایجاد کند.

تور کویر کاراکال یزد
تور کویر کاراکال یزد

تور کویر ورزنه

اگر به دنبال بهترین تور یک روزه اطراف تهران هستید، سفر به اصفهان می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. تور کویر از اصفهان به ورزنه یکی از بهترین تورهای کویرگردی در ایران محسوب می شود که طرفداران زیادی به خود جذب کرده است. اکثر کویرهای ایران در استان اصفهان قرار گرفته است و یکی از این کویر ها، ورزنه نام دارد. تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان شاید شهرت زیادی نداشته باشد ولی می تواند یکی از بهترین تورهای یک روزه محسوب شود که از اقامتگاه های کمپی و نوساز مناسبی برخوردار است. خیره شدن به ستاره ها و آسمان صاف در کویر ورزنه می تواند از جذابیت های این مسافرت باشد.

تور کویر ورزنه اصفهان
تور کویر ورزنه اصفهان

تور کویر مرنجاب

احتمالا معروف ترین و نام آشنا ترین تور کویر گردی، تور مرنجاب باشد. تور کویر مرنجاب از تهران از پرطرفدار ترین کویرهای ایران به شمار می رود که در استان اصفهان قرار دارد. تورهای کویر مرنجاب به دو حالت برگزار می شود. تورهای آفرود و تورهای گردشگری کویر مرنجاب، که هر دوی آنها می توانند از جذاب ترین تورهای کویرگردی در ایران محسوب شوند. 

تور یک روزه کویر مرنجاب
تور یک روزه کویر مرنجاب
تورهای آفرود سواری کویر مرنجاب به دو شکل اجرا می شوند و اگر خودروی آفرود ندارید هم می توانید در آنها شرکت داشته باشید. در صورتی که ماشین آفرود دارید می توانید با تورلیدرهای کویر مرنجاب هماهنگ باشید و به تور کویر مرنجاب با ماشین شخصی بروید. اما اگر فاقد خودروی شخصی آفرود هستید، باید به همراه تور لیدر به عنوان سرنشین در بین دیگر اعضای تور شرکت نمایید.

به علت نزدیکی کویر مرنجاب به تهران و البرز، این تور، بهترین تور یک روزه اطراف کرج محسوب می شود و در بین مردم استان البرز محبوبیت بالاتری نسبت به دیگر تورها دارد. مدت زمان تور کویر مرنجاب 1402 در سه حالت برگزار می شود:

 • تور کویر مرنجاب یک روزه
 • تور کویر مرنجاب 2 روزه
 • تور یک و نیم روزه کویر مرنجاب
تور کویر مرنجاب
تور کویر مرنجاب

تور کویر ابوزیدآباد

یکی دیگر از کویرهای دیدنی که آن هم در استان اصفهان قرار گرفته است، کویر ابوزید آباد نام دارد. این کویر با توجه به فاصله‌ی کمی که نسبت به کویر مرنجاب در استان اصفهان دارد، شهرت پیدا کرده است. فاصله‌ی این کویر زیبا و دیدنی نسبت به کاشان فقط 30 کیلومتر بوده و به کویر کاغذی ایران شهرت دارد. 

تورهای کویر ابوزیدآباد به مدت یک روز و نیم است و با توجه به فاصله‌ی کمی که نسبت به تهران دارد، می تواند گزینه‌ی مناسبی برای کویر گردی باشد. اگر به دنبال یکی از ارزانترین تورهای کویر هستید، می توانید به سراغ کویر ابوزیدآباد بروید.

تور کویر ابوزیدآباد
تور کویر ابوزیدآباد

تور کویر بشرویه از مشهد

بهترین تور کویر از مشهد، تور کویر بشرویه است که می توانید از دره زیبای ازمیغان، چشمه مرتضی علی، کال جنی، باغ گلشن و کویر بشرویه بازدید کنید. در کویر بشرویه از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار خواهید بود و می توانید از تور سافاری و شتری سواری و شب نشینی ها لذت ببرید. معمولا این تور به مدت 2 الی 3 روز برگزار می شود.

تور کویر بشرویه از مشهد
تور کویر بشرویه از مشهد

تور کویر حلوان از مشهد

کویر حلوان در شهرستان طبس در استان خراسان جنوبی قرار گرفته است و یکی از بهترین تورهای کویر گردی از مشهد محسوب می شود. در این کویر می توانید از ریگزارها، دریاچه نمک خور، باتلاق های نمکی و رسی دیدن کنید. تپه های شنی این کویر در قسمت های مرکزی آن، جلوه ای زیبا به کویر حلوان داده است و شما با منظره ای خیره کننده روبرو خواهید بود. از جمله حیواناتی که در این کویر زندگی می کنند می توان به جکو، آگاما، چکاوک بیابانی، سمور سنگی، عقاب طلایی، موش صحرایی، جرد، روباه شنی، پا مسواکی، شغال، مگس گیر، گرگ، زنبور، سارگپه، شاهین، کرکس، هوبره  و انواع مار و عقب اشاره داشت.

تفریحات تور کویر حلوان
تفریحات تور کویر حلوان

تفریحات کویر حلوان

از جمله تفریحاتی که در کویر حلوان می توانید تجربه کنید باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • آرامش کویر 
 • شتر سواری 
 • آفرود سواری میان تپه‌های شنی 
 • عکاسی 
 • رصد ستارگان
 • شب‌نشینی
 • قدم زدن بر روی رمل‌ها
 • تماشای آسمان آبی
 • موتور سواری 
تور یک روزه کویر حلوان
تور یک روزه کویر حلوان

تور کویر فردوس (پلوند)

تور کویر یک روزه به پلوند از مشهد می تواند تور جذاب دیگری باشد که در استان خراسان جنوبی قرار گرفته است. این کویر با نام مظفری هم شناخته می شود و در شهرستان فردوس، در نزدیکی روستای چاه پلوند قرار گرفته است. این کویر 93 هکتار مساحت دارد و در سال 1386 به عنوان منطقه حفاظت شده شناخته شد. در تور کویر گردی فردوس به امکانات رفاهی و تفریحی مختلفی دسترسی خواهید داشت که عبارتند از:

 • دورهمی های کویری
 • بازدید از سنگ سوراخ
 • آفرود سواری
 • زیپ لاین
 • رصد ستارگان با تلسکوپ
 • موتور چهار چرخ
 • رمل نوردی
 • شتر سواری
 • قنات نوردی
 • بازدید از شهر تاریخی
تور کویر فردوس یا پلوند
تور کویر فردوس یا پلوند

کلام آخر

رزرو تور یک روزه کویر می تواند بهترین گزینه برای تفریحات کوتاه مدت شما باشد. کویرگردی در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته است و معمولا جوانان زیادی به جای سفر به شمال و جنگل گردی، به مسافرت به کویرهای مختلف ایران روی آورده اند. در این مقاله از همیار تریپ جمعی از بهترین تورهای داخلی در مورد کویرهای ایران را به شما معرفی کرده ایم تا بتوانید با آشنایی بیشتر گزینه‌ی مناسبی را انتخاب کنید.

سوالات متداول 

تورهای کویر مصر، ورزنه، ابوزید آباد و مرنجاب

تورهای کویر فردوس یا پلوند، بشرویه، حلوان و طبس

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.