تور یک روزه اطراف کرج (بهترین تورهای استان البرز)

تورهای یک روزه همیشه از محبوب ترین و بهترین تورهای داخلی محسوب می شوند و به علت مدت زمان کوتاهی که دارند در تعطیلات آخر هفته مورد استقبال قرار می گیرند. پس از چند روز کار و مشغله‌ی سخت در تهران و کرج که ترافیک بالایی دارند، می توانید برای تفریح به سراغ تور یک روزه اطراف کرج بروید تا خستگی از تنتان برود. شهرستان کرج به عنوان مرکز استان البرز، یک شهر زیبا و مدرن است که امکانات رفاهی فوق العاده ای دارد و در اطراف آن طبیعت زیبا، ویلاها، پارک ها، آبشارها و کوهستان های مختلفی برای تفریح وجود دارد. در این مقاله به معرفی بهترین تورهای استان البرز می پردازیم تا بتوانید سفر کوتاه مدت خوبی را برای آخر هفته‌ی خود برنامه ریزی کنید.

معرفی تورهای یک روزه اطراف کرج

تورهای یک روزه و چند روزه‌ی مختلفی توسط تورلیدرها و گروه های گردشگری در کرج و تهران برگزار می شوند. از طبیعت گردی به سمت شمال گرفته تا تور رفتینگ و تورهای کویر گردی می توانند گزینه های جذابی باشند که در اطراف کرج در دسترس دارید. در ادامه به معرفی تورهای یک اطراف کرج می پردازیم.

تور آبشار خور

بازدید از آبشار یخ زده‌ی 50 متری خور یکی از جذاب ترین اتفاقاتی است که با شرکت در تورهای یک روزه اطراف کرج برای شما محقق خواهد بود. معمولا زمان برگزاری این تور جذاب در بهمن ماه و ماه های برفی سال است تا بتوانید کمپینگ در دل برف را تجربه کنید. مطمئنا برف بازی در کنار دوستان، نوشیدن یک قهوه‌ی داغ در دل سرما، تماشای منظره‌ی زیبای آبشار خور، ساخت آدم برفی و تیوپ سواری از خاطره انگیز ترین مسافرت های شما را خواهند ساخت. 

تور آبشار خور فقط یک روز از شما وقت می گیرد و کافیست از صبح تا نیمه های شب را برای یک روز خالی کنید و به همراه تور به سمت جاده چالوس و روستای خور حرکت کنید.

<yoastmark class=

تور جاده چالوس گردی

قطعا شما هم موافق هستید که جاده چالوس را می توان یکی از زیباترین جاده های جهان نامید. در این جاده انواع و اقسام آبشارها، دشت ها، کوهستان ها و روستاهای زیبا را می توانید مشاهده کنید، اما برای تفریح در این مناطق بهتر است به همراه یک گروه حرفه ای و مجرب اقدام کنید. با تورهای یک روزه‌ی جاده چالوس که فاصله‌ی کمی با استان البرز دارد می توانید یک روز از هفته را به دور از تمام شلوغی ها و ترافیک ها به تفریح بپردزاید. از جمله مزایای این تور و اتفاقاتی که در انتظار شماست می توان موارد زیر را نام برد:

 • بازدید از منطقه ای بکر و کشف نشده در 100 کیلومتری تهران و کرج
 • قدم زدن در دشت گل ها
 • سفر در دل مه و یا هوایی پاک و زیبا
 • عکاسی در پس منظره های دیدنی از کوه ها و ابرها
تور یک روزه جاده چالوس گردی
تور یک روزه جاده چالوس گردی

تور آبشار روخانکول در جنگل هیرکانی و دریاچه سد بیجار

اگر به دنبال تور طبیعت گردی کرج و اطراف استان البرز هستید، آبشار روخانکول و دریاچه سد بیجار را از دست ندهید. این تور فقط یک روز زمان شما را خواهد گرفت و به یکی از جذاب ترین مسافرت های شما تبدیل خواهد شد! در این سفر جذاب و مهیج، در دل جنگل های هیرکانی استان گیلان از آبشار زیبای روخانکول دیدن می کنید و بعد به سراغ دریاچه سد بیجار خواهید رفت. 

تور آبشار رودخانکول و دریاچه سد بیجار
تور آبشار روخانکول و دریاچه سد بیجار

تور دشت بهشت جاده چالوس

استان البرز به واسطه‌ی فاصله‌ی کمی که با جاده چالوس دارد شامل انواع و اقسام تورهای یک روزه به این سمت می شود. تور یک روزه دشت بهشت جاده چالوس شما را به سمت روستای خوزنکلا، قبل از روستای خور خواهد برد. برای رسیدن به دشت بهشت باید نزدیک به دو ساعت پیاده روی کنید، اما هنگامی که به این دشت بهشتی برسید قطعا خستگی این پیاده روی از تنتان بیرون می رود. در فصل های مختلف به تفریحات متفاوتی در این تور می توان پرداخت که عبارتند از:

 • تماشای طبیعت بکر و زیبای دشت بهشت
 • ریواس خوردن در دشتی پر از ریواس
 • کمپینگ به مدت نصف روز در این منطقه
 • برف بازی در فصل سرما
 • چای آتشی در دل کوه ها
تور یک روزه دشت بهشت جاده چالوس
تور یک روزه دشت بهشت جاده چالوس

تور مرداب دیوک (چالوس)

یکی دیگر از تورهای یک روزه اطراف کرج، تور مرداب دیوک است. این تور یک روزه از سفر در دل جاده چالوس شروع شده و با حرکت به سوی کلاردشت ادامه می یابد. در دل جنگل های کلاردشت از طبیعت بکر و زیبای این منطقه دیدن می کنید و بعد به سراغ مرداب دیوک حرکت خواهید کرد. در این قسمت استراحت می کنید و پس از آن نهار را میل می کنید تا این تور مفرح و هیجان انگیز به پایان برسد. 

تور مرداب دیوک در چالوس
تور مرداب دیوک در چالوس

تور کویر مرنجاب

اگر به دنبال تور یک روزه مختلط در اطراف کرج هستید، بهترین گزینه برای شما تور کویر مرنجاب است. احتمالا نام مرنجاب را به عنوان یک از بهترین تورهای یک روزه کویر شنیده اید. کویر مرنجاب در استان اصفهان و نزدیک به کاشان قرار گرفته است که با شرکت در این تور می توانید از آران و بیدگل کاشان هم دیدن کنید. هنگامی که به کاروانسرای مرنجاب می رسید، نمای زیبایی از کویر مرنجاب در مقابل چشم های شما قرار خواهد گرفت و پس از صرف نهار و کمی استراحت، به سراغ دریاچه نمک خواهید رفت. قدم زدن بر روی شن ها، شتر سواری، آفرود سواری و عکاسی در این فضای زیبا می تواند یکی از بهترین کویرگردی های ممکن را برای شما رقم بزند.

تور یک روزه کویر مرنجاب از کرج
تور یک روزه کویر مرنجاب از کرج

تور قزوین گردی

استان قزوین یکی دیگر از استان های نزدیک به کرج و تهران است که فقط با یک ساعت و نیم رانندگی از کرج، به آن خواهید رسید. در تور یک روزه قزوین گردی از بهترین جاهای دیدنی این شهر دیدن خواهید کرد که اکثر آنها به جاذبه های تاریخی مربوط می شود. پس اگر به جاهای تاریخی علاقه مند هستید، می توانید برای تعطیلات آخر هفته تور یک روزه قزوین گردی را انتخاب نمایید. در این تور از جاذبه های مختلفی بازدید خواهید کرد که عبارتند از:

 • عمارت چهلستون
 • عالی قاپو 
 • بازار قزوین 
 • حمام قجر 
 • سرای سعدالسلطنه
 • حسینیه امینیها
تور قزوین گردی از استان البرز
تور قزوین گردی از استان البرز

تور کویر ابوزیدآباد (اصفهان)

تورهای کویرگردی در سالیان اخیر از طرفداران بیشتری برخوردار بوده اند و به مهمترین تورهای یک روزه‌ی کشور تبدیل شده اند. تورهای زیادی در اصفهان قرار گرفته است که یکی دیگر از معروف ترین ها در این استان، کویر ابوزید آباد نام دارد. در تور یک روزه به کویر ابوزید آباد می توانید بر روی رمل شنی قدم بردارید و در دل این کویر زیبا به تفریح بپردازید. اگر تورهای کویر شب مانی را انتخاب کنید می توانید به آسمان صاف و شفاف این منطقه خیره شوید و کهکشان راه شیری را در آسمان مشاهده کنید.

تور کویر ابوزیدآباد از کرج
تور کویر ابوزیدآباد از کرج

تور لفور تا هفت آبشار (سوادکوه)

احتمالا معروف ترین آبشار سوادکوه، یعنی لفور را به وفور شنیده اید. این آبشار زیبا و دریاچه های کوچک پلکانی که در زیر آن قرار گرفته است علاوه بر نمای زیبایی که برای عکاسی ایجاد کرده اند، بهترین مکان برای آب تنی محسوب می شود. اگر در تابستان و یا بهار به دنبال منطقه ای خنک و خوش آب و هوا هستید، باید تور یک روزه لفور تا هفت آبشار را انتخاب کنید و از این سفر یک روزه لذت ببرید.

تور لفور تا هفت آبشار از البرز
تور لفور تا هفت آبشار از البرز

تور مرداب هسل و و مرداب وربن (چالوس)

یکی دیگر از مرداب های چالوس به نام مرداب هسل در کنار مرداب وربن قرار گرفته است و به یکی از بهترین تورهای یک روزه‌ی کشور تبدیل شده است. شما برای تعطیلات آخر هفته و یا تعطیلات رسمی وسط هفته می توانید تور مرداب هسل و مرداب وربن را با قیمتی مناسب رزرو کنید. از کرج و یا تهران به سمت چالوس حرکت می کنید و علاوه بر جنگل پیمایی در جنگل های مشعل، از آبشار شرشر طلاجو و مرداب های هسل و وربن بازدید خواهید کرد.

<yoastmark class=

تور 1 روزه فومن

تور یک روزه فومن یکی دیگر از تورهای شمال کشور و نزدیک به استان البرز است. دریاچه سقالکسار از معروف ترین و زیباترین دریاچه های شمال کشور محسوب می شود که سفر یک روزه به فومن و بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود. در این سفر می توانید از روستا و دریاچه‌ی سقالکسار دیدن کنید و از بازارهای بومی و محلی، صنایع دستی مختلف فومن را خریداری نمایید. البته بازدید از پارک جنگلی و مرداب سراوان هم در این تور قرار دارد که جذابیت سفر شما را دو چندان خواهد کرد.

تور یک روزه فومن و بازدید از دریاچه سقالکسار
تور یک روزه فومن و بازدید از دریاچه سقالکسار

تور جنگل الیمستان آمل

جنگل های الیمستان از بهترین جاهای دیدنی شمال محسوب می شوند که در شهرستان آمل قرار گرفته اند. رزرو تور یک روزه جنگل الیمستان به عنوان بهترین تور یک روزه اطراف کرج می تواند یک هدیه‌ی فوق العاده برای همسر  و یا دوستانتان محسوب شود. قطعا آرامش این جنگل های زیبا و طبیعت گردی و دیدن قله‌ی دماوند از جنگل های هیرکانی، شما را به وجد خواهد آورد.

تور یک روزه جنگل الیمستان در آمل
تور یک روزه جنگل الیمستان در آمل

تور یک روزه نوشهر

آیا قصد بازدید از دریاچه ارواح را دارید؟ کافیست تور یک روزه نوشهر را رزرو کنید و به همراه یک جمع پایه و خودمانی به جنگل های مازندران سفر کنید. در دل این جنگل ها یک دریاچه‌ی مخوف و البته زیبا قرار گرفته که به نام دریاچه ارواح شناخته می شود. یکی از بهترین لوکیشن های عکاسی در شمال همین دریاچه است. برپا کردن آتش در کنار دریاچه و در دل جنگل ها می تواند سفر شما را جذاب تر و خاطره انگیز تر کند.

تور یک روزه نوشهر و بازدید از دریاچه ارواح
تور یک روزه نوشهر و بازدید از دریاچه ارواح

تور ییلاق فیلبند آمل

فیلبند نام یکی از معروف ترین مناطق گردشگری شمال است که برای شما قدم زدن در دل ابرها را ممکن می سازد. بهترین فصل برای حضور در این تور پرطرفدار و جذاب، فصل بهار و تابستان است که آب و هوای مناسب تری در ارتفاعات وجود دارد. از جمله مزایایی که این تور برای شما محقق می سازد می توان موارد زیر را نام برد:

 • گشت در ییلاق فیلبند 
 • جنگل پیمایی در جنگلهای سنگچال
 • بازدید از پدیده اقیانوس ابر
 • بازدید از طبیعت زیبای جاده هراز
تور ییلاق فیلبند آمل از کرج
تور ییلاق فیلبند آمل از کرج

تور یک روزه رودبار و بازدید از ماسوله

روستای پلکانی ماسوله از معروف ترین روستاهای ایران است که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود. شما می توانید با تورهای یک روزه‌ی رودبار از کرج به این روستا سفر کنید و علاوه بر بازدید از روستای زیبای ماسوله، از بازارچه های این روستا به خرید صنایع دستی مردم محلی و بومی بپردازید.

تور یک روزه رودبار و بازدید از روستای ماسوله
تور یک روزه رودبار و بازدید از روستای ماسوله

تور تنگه واشی در فیروزکوه

فیروزکوه یکی از نزدیکترین مناطق گردشگری به تهران و کرج است که می توانید به آن سفر کنید. تور تنگه واشی در فیروزکوه به مدت یک روز برگزار می شود و شما می توانید از تهران یا کرج در این تور یک روزه شرکت کنید. بازدید از کتیبه دوران فتحعلی شاه و مناطق بکر و سرسبز تنگه واشی می تواند از جذاب ترین خاطرات شما در این سفر یک روزه باشد. پیاده روی در مسیر رودخانه‌ی تنگه واشی یکی دیگر از امکاناتی است که در این تور برای شما فراهم خواهد بود.

تور یک روزه تنگه واشی در فیروزکوه
تور یک روزه تنگه واشی در فیروزکوه

بهترین تورهای استان البرز

اما از تورهای یک روزه اطراف کرج که بگذریم، شما می توانید در استان البرز به تورهای مختلفی دسترسی داشته باشید. از شهر زیبای طالقان گرفته تا برقان و کردان می توانند گزینه های جذابی برای تفریحات یک روزه‌ی شما محسوب شوند. در ادامه قصد داریم بهترین تورهای استان البرز را به شما معرفی کنیم.

تور یک روزه طالقان

طالقان به عنوان یکی از شهرستان های زیبا و دیدنی در استان البرز شناخته می شود که دارای باغ های متعدد و سرسبز به همراه آبشار های مختلف و دیدنی است. بهترین فصل برای شرکت در تورهای یک روزه طالقان، فصل های بهار و تابستان است که از آب و هوای مطبوع و معتدل برخوردار بوده و می توانید در کنار دریاچه‌ی زیبای طالقان و رودخانه های مختلف این منطقه به تفریح بپردازید. 

تصور کنید از 6 صبح روز جمعه به همراه یک تور شاد و پر انرژی به سمت طالقان حرکت می کنید و در طول مسیر به صرف صبحانه می پردازید. پس از رسیدن به طالقان به سراغ بازدید از آبشار کرکبود رفته و بعد از آن هم به سوی سد طالقان حرکت می کنید. اگر هوا کمی سرد باشد در کنار سرد آتش به پا می کنید و چای آتشی و نهار مفصلی را نوش جان می کنید. مطمئنا تصورات این تفریح بی نظیر یک روزه هم می تواند هر کسی را به وجد آورد. به همین دلیل هم تور طالقان را به عنوان تور یک روزه اطراف تهران ارزان و با کیفیت می شناسند. 

تور یک روزه طالقان کرج
تور یک روزه طالقان کرج

تور برغان کرج

یکی از بهترین تورهای استان البرز که به صورت یک روزه و دو روزه برگزار می شود، تور برغان است. اگر ساکن تهران و یا کرج هستید، بهترین برنامه‌ی تفریحی برای تعطیلات آخر هفته، شرکت در تورهای یک روزه‌ی استان البرز است. روستای برغان استان البرز به عنوان یکی از دیدنی ترین روستاهای ایران شناخته می شود که در طبیعت بکر آن و باغ های زیبای این روستا می توانید به تفریح و گردش بپردازید. از مهمترین جاذبه های روستای برغان، می توان به کوچه باغ های آن اشاره داشت که نمای زیبایی را در دل روستا به وجود آورده اند و یکی از لوکیشن های محبوب عکاسی هم به شمار می روند.

رودخانه های شاهرود و سنج از دل این روستا عبور می کنند و فضای روستای برغان را دل انگیز تر کرده اند. اما علاوه بر بازدید از رودخانه ها و تفریح در باغ های برغان، می توانید از درخت کهنسال و مسجد جامع تاریخی برغان دیدن کنید که از جاذبه های تاریخی استان البرز محسوب می شوند. سوغاتی ها و محصولات غذایی سنتی این روستا هم از جاذبه های خوشمزه‌ی این تور محسوب می شوند. اگر به همراه تور یک روزه‌ی برغان به استان البرز سفر کردید، خرید آلوچه، زغال اخته، عسل، توت، لبنیات محلی و … را فراموش نکنید.

کلام آخر

تورهای یک روزه اطراف کرج به علت مدت زمان کمی که دارند، شامل سفر به شهرهای نزدیک و مسافت های کوتاه می شوند. اما با توجه به موقعیت جغرافیایی استان البرز، شهرهای زیبا و دیدنی شمال کشور و یا کویرهای دیدنی استان اصفهان در نزدیکی آن قرار گرفته اند. شما می توانید انواع و اقسام تورهای جذاب و مهیج را از کرج انتخاب و رزرو کنید. در این مقاله از همیار تریپ به معرفی بهترین تورهای استان البرز پرداختیم تا بتوانید به راحتی برای تعطیلات آخر هفته‌ی خود برنامه ریزی کنید. 

سوالات متداول

تور ییلاق فیلبند، جنگل های الیمستان، دشت بهشت چالوس و تور چالوس گردی

آبشار روخانکول، آبشار خور، تور مرداب دیوک، تور لفور تا هفت آبشار، تور مرداب هسل و مرداب وربن

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.