موزه های پاریس را بشناسید [معروف ترین موزه های پاریس]

 

موزه ها از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری هستند که تاریخ، فرهنگ، علم و هنر و خلاقیت گذشتگان را به نمایش میگذارند تا بشر امروزی با دیدن این آثار ارزشمند، سفر به گذشته را تجربه کرده و از آن درس بگیرد. همواره برای سفر به یک شهر یا کشور، بازدید از موزه های آن شهر در اولویت قرار دارد. بزرگترین موزه های دنیا در پاریس قرار دارد و ما در این مقاله از همیار تریپ می خواهیم سفری کوتاه به معروف ترین موزه های پاریس را داشته باشیم.

معروف ترین موزه های پاریس
معروف ترین موزه های پاریس

 Louver موزه لوور

موزه لوور بزرگترین، محبوب ترینو از موزه های معروف جهان است. در موزه لوور پاریس شما با خارق العاده ترین آثار تاریخی دنیا روبرو می شوید. نمای موزه لوور هرمی شکل و از جنس شیشه است که گردشگران را به سمت خود فرا می خواند تا دنیای عجیب داخل موزه را کشف کنند. این مجموعه عظیم شامل 8 بخش مصر باستان، یونان و رم باستان، شرق نزدیک، هنر اسلامی، تابلوهای نقاشی، مجسمه ها و تندیس ها، هنر های تزیینی و طراحی ها و آثار چاپی است. بخشی از موزه لوور نیز به ایران باستان اختصاص دارد و آثار تاریخی از زمان هخامنشیان در آن جا قرار دارد. بیشترین بازدید های موزه لوور مربوط به آثاری همچون تابلوی مونالیزای داوینچی، کتیبه داریوش، سرستون های تخت جمشید، گاو بالدار آشوری و لوح حمورابی می باشد.

موزه لوور فرانسه
موزه لوور فرانسه

The Centre Pompidou موزه پمپیدو 

پمپیدو بزرگترین و پر بازدید ترین موزه هنرهای معاصر اروپا و یکی از بهترین جاهای دیدنی پاریس است. این موزه از معماری خلاقانه ای برخوردار است که حاصل هنر دو معمار ایتالیایی و بریتانیایی است. در موزه پمپیدو مجموعه ای از آثار ارزشمند هنرمندان قاره اروپا قرار دارد. طراحی نمای موزه پمپیدو به گونه ای است که شما می توانید نمادی از آثار ارزشمند داخل موزه را در آن مشاهده کنید. نمای بیرونی موزه پمپیدو شبیه موتورخانه ای مدرن است که دو معمار طراح آن با خلاقیت و ابتکار خود، سیتم کانال های تهویه هوا را به جای داخل موزه، در بیرون از موزه به کار برده اند و با ترکیب رنگ های متفاوت، نمایی مدرن و منحصر به فرد را خلق کرده اند. سینمای رپرتوار، پرفورمنس، کتابخانه مدرن و فضای نمایشگاهی در این موزه قرار دارد.

موزه پمپیدو
موزه پمپیدو

 Du Quai Branly موزه دوکه برانلی 

اگر قصد دارید همزمان از قاره های آسیا، آفریقا، اقیانوسیه و آمریکا بازدید کنید، موزه دوکه برانلی در شهر پاریس را به شما پیشنهاد می کنیم. دوکه برانلی یکی از خاص ترین موزه های فرانسه است که ساختمان بسیار زیبای آن در کنار رود سن قرار دارد. پنجره های بزرگ و گیاهان تزیینی بسیار زیبا که در میان دیوار های ساختمان موزه قرار گرفته اند، گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند. مجسمه های ازتک، مجسمه نیمه انسان دوگون، ماسک گابنی ها و لباس های ویتنامی ها از نمونه آثاری است که در موزه دوکه برانلی قرار دارد.

موزه دوکه برانلی
موزه دوکه برانلی

 Petit palais موزه پتی پله 

یکی دیگر از موزه های پاریس که آثار هنری فرانسه را به نمایش میگذارد، موزه پتی پله یا کاخ کوچک است. بنای زیبای این موزه در سال 1990 برای نمایشگاه جهانی که در پاریس برگزار می شد، ساخته شده است. در موزه پتی پله شما می توانید نقاشی های هنرمندان مشهور فرانسه و مجسمه های دوران باستان را مشاهده کنید. همچنین در این موزه ظرف های قدیمی و زیور آلاتی که ساخته دست هنرمندان اروپایی مانند لالیک و گاله است را می توان بازدید کرد.

موزه پتی پله
موزه پتی پله

 D’Orsay موزه اورسی 

اگر می خواهید با تاریخ و هنر فرانسه آشنا شوید، بازدید از موزه اورسی پاریس را در برنامه سفر خود قرار دهید. ساختمان این موزه پاریس که در واقع قطاری قدیمی بوده که در سال 1986 بازسازی شده و با طراحی زیبایی که در آن به کار برده شده، توانسته است به یکی از جاذبه های پاریس تبدیل شود. در موزه اورسی مجموعه ای زیبا از 480 نقاشی از آثار امپرسیونیست، 1100 نقاشی پست امپرسیونیست و صدها آثار ارزشمند هنری دیگر قرار دارد که بیشترین گردشگران جهان را به خود جذب کرده است.

موزه اورسی
موزه اورسی

موزه های رایگان پاریس

در بین همه موزه های پاریس، مجموعه هایی ارزشمند و بسیار زیبا وجود دارند که بازدید از آنها رایگان است. در ادامه نمونه هایی از این موزه ها را به شما معرفی می کنیم:

  • موزه عطر فراگونارد
  • موزه هنرهای آسیایی در پاریس
  • موزه ویکتور هوگو
  • کاخ موزه کوچک 
  • موزه بالزاک
موزه های رایگان پاریس
موزه های رایگان پاریس

کلام آخر

در هر شهر و کشوری موزه های منحصر به فرد و زیبایی وجود دارد که بازدید از آنها، لذت بخش و آموزنده است. در این مقاله به معرفی مشهورترین موزه های پاریس پرداختیم که از بزرگترین و پربازدید ترین موزه های دنیا هستند. امیدواریم با اطلاعاتی که در اختیارتان قرار دادیم، سفری به یاد ماندنی را در پاریس تجربه کنید.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.