بهترین سوغات کانادا چیست؟ [پرفروش ترین سوغات کانادا]

 

همه مردم وقتی به مسافرت میروند دوست دارند به هنگام بازگشت به خانه خود، برای خانواده و دوستان یادگاری و سوغاتی بخرند تا به آنها هدیه دهند. معمولا ما برای خرید سوغاتی به دنبال چیزی هستیم که یادآور شهر یا کشوری باشد که به آن سفر کرده ایم.

کانادا یکی از کشورهایی است که به خاطر جاذبه های گردشگری زیادی مانند آبشار نیاگارا و برج CN گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. اکثر شما این جاذبه های گردشگری را می شناسید اما آیا از سوغاتی های کانادا اطلاعاتی دارید؟ در ادامه این مقاله از همیار تریپ چند مورد از بهترین سوغات کانادا را به شما معرفی میکنیم.

بهترین سوغات کانادا چیست؟
بهترین سوغات کانادا چیست؟

شیره درخت افرا

بی شک شیره درخت افرا یا ماپل سیروپ، مهمترین سوغات کانادا محسوب می شود. چون برگ درخت افرا نماد کانادا است و روی پرچم این کشور نیز ثبت شده است. شیره درخت افرا از گونه های مختلف درخت افرا مانند افرای شیرین، افرای سرخ و افرای سیاه تهیه می شود که طعم های متفاوتی از هم دارند. بهتر است قبل از خرید، هر کدام از آنها را امتحان کنید تا بتوانید طعمی را که دوست دارید بخرید. شما می توانید در تمام فروشگاه های کشور کانادا این سوغاتی مهم را خریداری کنید.

شیره درخت افرا
شیره درخت افرا

اینوک شوک

کانادا کشوری تاریخی محسوب می شود که از قرن های پیش، انسان ها در نقاط مختلف آن سکونت داشته اند. اینویت ها یکی از گروه های بومی کانادا هستند که از 4500 سال پیش، در نقاط قطبی کانادا ساکن بوده اند. این ساکنان اسکیمو با استفاده از تخته سنگ های بزرگ، مجسمه هایی می ساختند تا مسیرو شکارگاه ها را نشان دهند. به این مجسمه ها اینوک شوک می گویند و امروزه نماد بومیان کانادا به شمار می آیند. اینوک شوک به یکی از بهترین سوغات های کانادا تبدیل شده و گردشگران برای یادگاری داشتن از این سفر، اینوک شوک می خرند.

اینوک شوک
اینوک شوک

تارت کره ای

علاقمندان به غذا می توانند کانادا را به عنوان مقصد خود برای سفر انتخاب کنند زیرا کشوری است که غذاهای بسیار خوشمزه و خوش طعم دارد. یکی از انتخاب های خوشمزه در کانادا، تارت کره ای است. تارت کره ای نوعی شیرینی خوشمزه است که از تخم مرغ و کره و شکر تهیه می شود و طعم استثنایی و بی نظیر دارد.

تارت کره ای
تارت کره ای

سکه تونی

یکی از سوغاتی های کانادا سکه های بزرگ و گردی هستند که از روکش نقره و برنج ساخته شده اند و به آن سکه تونی می گویند. این سکه ها ارزش خاص و ویژه ای دارند و گزینه خوبی برای هدیه دادن به مهمترین افراد زندگی مان به حساب می آیند.

سکه تونی
سکه تونی

صنایع دستی بومیان کانادا

همانطور که قبلا ذکر کردیم بومیان زیادی در کانادا سکونت داشته اند و نقش مهمی در فرهنگ و هنر امروزه این کشور دارند. صنایع دستی این بومیان جزو بهترین سوغاتی کانادا محسوب میشود. مجسمه های چوبی، ظروف غذاخوری کنده کاری شده، نقاشی، محصولات چرمی و … نمونه هایی از صنایع دستی بومیان کاناداست که نشان دهنده فرهنگ و این کشور است. در ادامه دو گونه از این صنایع دستی های مهم را به شما معرفی میکنیم.

صنایع دستی بومیان کانادا
صنایع دستی بومیان کانادا

توتم های چوبی

توتم های چوبی یکی از بهترین صنایع دستی های بومیان است. به ستون های چوبی بلندی که نماد های فرهنگی مختلفی روی آن ها کنده کاری و نقاشی شده است، توتم می گویند. بومیان عقیده دارند که این توتم ها برایشان شانس می آورد و ارواح خبیثه را از آنها دور می کند.

توتم های چوبی
توتم های چوبی

دریم کچر

دریم کچر یکی از صنایع دستی های بومیان کاناداست که در دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده است. دریم کچر یک دیوارکوب تزیینی است که به عقیده بومیان کانادا باید آن را در اتاق خواب یا جایی که نور خورشید صبح ها به آن تابیده می شود، نصب کرد. دلیل جالبی هم برای این عقیده دارند. بومیان می گویند خوابهای بدی که در شب می بینند در میان تارهای دریم کچر گیر می کند و صبح ها با تابیدن نور خورشید از بین می روند.

دریم کچر
دریم کچر

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با چند نمونه از بهترین سوغات کانادا آشنا کنیم تا وقتی به این کشور زیبا سفر کردید، نگران خرید سوغاتی نباشید و با خیال راحت بتوانید بهترین یادگاری را برای خود و عزیزانتان تهیه کنید.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.